Powerchair hokej

Florbal na elektrických vozících 

Powerchair hokej, dříve zvaný electric wheelchair hokej, česky hokej na elektrickém vozíku je dalo by se říci obdoba florbalu. Hraje se s florbalovým míčkem a florbalovými holemi. Hráči, kteří nemohou hrát s klasickou hokejkou, hrají s tzv. T-hokejkou připevněnou k přední část vozíku. Tým se skládá z pěti hráčů na hřišti. Brankář a minimálně jeden další hráč na hřišti musí používat T-hokejku, zbytek týmu používá klasickou florbalovou hůl. Powerchair hokej je bezkontaktní sport, při hře je zakázáno hákování, atakování protihráče hokejkou, házení hokejky, narážení vozíkem do soupeře, vysoká hůl a další fauly. Pokud dojde k porušení pravidel, následují tresty.

V Česku je momentálně pět týmů, z toho čtyři hrají Českou powerchair hokej ligu. Powerchair hokej se u nás hraje ve třech městech, a to v Plzni, Praze a v Brně. 

Powerchair hokej se hraje v 11 zemích světa, pokud budeme počítat jen země, které jsou členy mezinárodní asociace. Tento sport se však postupně prosazuje i v dalších zemích světa, jako např. na Slovensku, v Rakousku nebo v USA.